Helmestikandis pross kivistunud koralliga

45.00 

Toho seemnehelmed, kivistunud korall, kirurgiline teras (prossinõel)

Autor Katrin Põdra

Kohe olemas

Kirjeldus

Ajatu ilu ja iidne rahu – kivistunud koralli pross, mille sügav muster jutustab kaugete aegade lugu.

Selle prossi südameks on ehtne kivistunud korall – looduslik fossiil, mille sisse on tardunud iidsete merede elu. Kivi pind meenutab justkui krobelist pitsi või tähelist lillemotiivi – korduv, kuid alati ainulaadne. Sõõrjas vorm ja mitmekihiline helmestikand loovad ehtest tõlgenduse traditsioonilisest sõlest, kuid kiiksuga ja moodsamas võtmes.

Tumedad vaskpruunid, hõbedased ja säravad helmestoonid rõhutavad kivi orgaanilist mustrit ning loovad tasakaaluka kontrasti. Ümbrise kihid meenutavad justkui sõle kupusid – viide rahvuslikule stiilile, mida on tõlgendatud kaasaegses võtmes.

Kivistunud koralli peetakse rahulikkuse, tarkuse ja ajatu tasakaalu kandjaks. Tema fossiilne struktuur aitab hoida maandust, rahustada meelt ja tuua sisemist stabiilsust. Usutakse, et selline kivi ühendab kandjat esivanemate tarkuse ja looduse igavikulise vooluga, toetades sügavat rahutunnet ja selget keskendumist.

Lisainfo

Autor

Kivi tüüp

Materjal

Stiil

,

Tehnika