Elu Puu amulett naturaalsete kristallidega

Elu Puu amulett naturaalsete kristallidega on valmistatud mikromakramee tehnikas ja on oma mõõdult üsna väikesed. Suuremate puude võra on 8 cm läbimõõduga, väiksemad 6 cm. Puu juurte küljes ripuvad naturaalsed kristallid. Vastavalt kristallide valikule on puule antud ülesanded: kaitsta, harmoniseerida, puhastada.

Elu puu ehk Yggdrasil (“hirmutav ratsu”, “Yggri – Odini ratsu”) oli germaani mütoloogias üheksat maailma “hoidev” ilmapuu. Puud toetasid kolm suurt juurt, mis lõppesid:

  • härmahiidude maal Jötunheimis Mimiri kaevu juures;
  • Niflheimis Hvergelmiri allika juures, kus seda näris aeg-ajalt laipade söömisest tüdinenud lohe Nidhöggr;
  • jumalate igapäevase nõupidamiskoha ja nornide elupaiga Urdri kaevu all Asgardis.

Yggdrasili kirjeldati kui kõige suuremat ja võimsamat puud, mis kunagi on kasvanud. Kolm saatusejumalannat norni (Urdr, Skuld ja Verdandi) võtsid Urdri kaevust iga päev vett ja segasid seda mullaga, et maailmapuu koor mädanema ei läheks. Yggdrasili ladvas istuvat kotkast õrritas päevast päeva orav Ratatoskr, kes tõi alt Nidhöggilt ebameeldivaid kommentaare ja solvanguid. Puu okste vahel elutses veel teinegi lind – haugas Vedrfölnir.

Yggdrasil oli saarepuu, mille otsa Odin end üheksaks päevaks riputas, et õppida surnute saladusi. Just siit tuleneb ka arusaam Odinist kui poodute jumalast ja temale ohverdamisest poomise läbi.

(Allikas: Wikipedia)

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.