Ilusate asjade veebipood Ilus Ilusamaks pakub teile nii alles alustavate kui ka juba kogemustega Eesti ehtekunstnike loomingut.
Katrin Põdra on ehetemaailmas tegev olnud alates 2002. aastast. Alustas ta heegeldatud n-ö usskeede valmistamisest. Aja jooksul lisandusid erinevad tehnikad. 2014. aasta lõpus alustas ta helmestikandis ehete loomist ja 2016. aastal lisandus ka mikromakramee. Alates 2021. aastast asus Katrin Viljandi Kultuuriakadeemias omandama ehtekunstniku eriala ja nii lisandusid tema loomingusse ka uued materjalid – hõbe, messing, vask.
Katrini varem tehtud töödega saate tutvuda tema FB lehel KatriniEhted
Anne Pavlenko loodud AnnEhe on 2024. aasta alguses loodud ehtebränd. Anne eriliseks lemmikuks on filigraanehete valmistamine, millesse ta saab välja elada oma lennukad romantilised ja luksuslikud fantaasiad. AnnEhe ehtebränd on tugevalt seotud ka eesti rahvusliku ehtekultuuriga, kust ammutatakse ideid ja tuge loominguks.
Anne töödega saate tutvuda ka tema FB lehel AnnEhe OÜ
Hedi Vrager alustas ehete valmistamist hobikorras 2017. aastal ja 2021. aastal otsustas astuda Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvusliku metallitöö erialale, olles eelnevalt osalenud sealsamas ettevalmistaval kursusel. Viljandis õpib ta nii vanu tehnikaid kui ka uusi suundi. Tema eesmärk on pakkuda oma klientidele ehteid, mis sobivad nende iseloomuga ja on spetsiaalselt neile loodud. Ehe on stiili viimane tehe!
Väiksed Jullad on inspireeritud sõnamängust, kus “jullat” kasutatakse väikese kuid möödapääsmatult vajalikku terviku osana, et midagi suuremat kokku panna või ilma milleta pole võimalik tervikut saavutada. Lisaks on julla ka väike purjega paat. Sellest ideest sündiski Hedil mõte hakata ehteid turustama Väikeste Jullade nime all. Väiksed Jullad OÜ on loodud selleks, et pakkuda ehteid, mis on justkui väikesed paadid igapäevaelu hallis ookeanis. Iga ehe on nagu väike, aga hädavajalik lisand, mis täiendab ja rikastab teie isikupära. Just nagu paat aitab avastada uusi paiku, avavad Väikeste Jullade ehted uusi võimalusi eneseväljenduseks ja stiiliks.
Hedi töödega saate tutvuda ka tema FB lehel Väiksed Jullad
Väino Niitvägi on Eesti ehtekunstnik, kelle looming on tuntud oma detailirohke ja meisterliku teostuse poolest, milles kasutatakse nii traditsioonilisi kui ka kaasaegseid tehnikaid. Tema tööd peegeldavad Eesti loodusest ja kultuurist inspireeritud motiive ning tihti leidub neis viiteid rahvuslikule pärandile.
Tiia-Mai Tiikoja lõpetas Viljandi Kultuuriakadeemia 2021.a rahvuslikku metallitöö erialal. Ta armastab luua eelkõige hõbedast, sest see on plastiline, hästi töödeldav ja tasukokohase hinnaga enamustele klientidest. Samas leiab ta, et ka kuld on väga kaunis, paraku hoopis teisest hinnaklassist. Tiia-Mai naudib erinevate metallide omavahelisi kombinatsioone – näiteks hõbe ja vask või messing, või siis hoopiski hõbe koos kullaga. Tema loomingus on põimunud traditsioonilised rahvuslikud ehted modernse stiiliga, kus on kasutatud nii kalliskive kui poolvääriskive. Uute ehte loomise kõrval on Tiia-Mai kireks vanade ehte taastamine, mis on sageli emotsionaalselt väga väärtuslikud nende omanikele.
Tiia-Mai kõige värskema loominguga saab tutvuda tema FB lehel TiAmio